Skip to main content

Hegkezelés

A sérülések vagy műtétek után keletkezett hegek rendkívül sok kellemetlenséget okozhatnak. Szerencsére napjainkban egyre nagyobb figyelmet szentelnek kezelésükre.

Mi is az a heg?

Egy kollagéndús pótszövet, ami pótolja az elhalt szöveteket.

Gyakori példa a császármetszés

Mivel több réteget vágnak át a műtét során egy pótszövet (heg) alakul ki a rétegek között. Ha nem mobilizáljuk minden irányba egy rugalmatlan összenövést hoz létre a körülötte lévő kötőszövetekkel, izmokkal, ami mozgásszervi és belszervi problémákhoz is vezethet.

Például nyújtózásnál a heg húzni fogja magával a hozzátapadt izmokat, fasciákat, mint egy szakító, nyíróerőt létrehozva.


Normál heg VS kóros heg

  • Normál hegek: fájdalommentes, nem húzódik, puha tapintatú, szépen gyógyult a bőrfelszínből nem emelkedik ki.
  • Hipertófiás hegek: vöröses színű, kemény tapintatú, a bőrből kiemelkedik, de nem nő túl az eredeti seben.
  • Keloidos hegek: aranyló, sárgás, fehéres színű, kemény tapintatú, kiemelkedő heg, ami folyton növekszik, túlterjed a sérülés határain, fájdalmas tapintatú is lehet.
  • Atrófiás hegek: túl kevés kollagén termelődés következtében alakul ki, ezen a területen a bőr szétnyúlik, bemélyedés látható a helyén. Bárányhimlő és akné után gyakran maradnak ilyen hegek.
  • Kontraktúrás hegek: Feszes, behúzódó, korlátozza a mozgásokat, feszülő fájdalmakat okoz.

Jótanács

Minél előbb érdemes elkezdeni a hegek kezelését, ugyanakkor a régi hegeket sem szabad elfelejteni, azok is képesek a gyógyulásra!

További információ

Kérdésekkel kapcsolatosan keress a +36 30 552 6968 -as telefonszámon, vagy foglalj rögtön online időpontot az alábbi gombra kattintva.

Online időpontfoglalással
a legegyszerűbb

Kattints a gombra a folytatáshoz